DESPRE NOI  |   NOUTATI  |   PRODUSE  |   SERVICII  |   CLIENTI  |   CARIERE  |   CONTACT

Inscrieti-va la Newsletterul General Security pentru a primi cele mai noi informatii!

home | Cariere

Cariere

Inginer vanzari (distributie) sisteme de securitate - Bucuresti

(05-03-2014)

Tip job: Vanzari

Descrierea postului:
- vinde sisteme de securitate catre actuala baza de benenficiari
- prospecteaza si promoveaza produsele GeneralSecurity catre noi potentiali clienti
- stabileste si mentine relatii stranse cu beneficiarii
- identifica noi oportunitati de vanzare
- propune si/sau coordoneaza elaborarea solutiei tehnice pentru oferta
- negociaza conditiile contractuale si elaboreaza propuneri de contract

Cerinte:
- Studii  superioare tehnice (electronica si telecomunicatii, automatica, energetica, instalatii, utilaj tehnologic)
- Experienta peste 2 ani in vanzari tehnice;preferabil in vanzarea de sisteme de securitate
- Studii superioare finalizate
- Flexibilitate, adaptabilitate, comunicare
- Bune abilitati de organizare
- Cunostinte de limba engleza
- Cunostinte bune de operare PC (Microsoft Office)
- Permis de conducere categoria B pentru posibile viitoare deplasari
- Capacitate de a lucra cu detalii, de a negocia si de a lua decizii
- Disponibilitate la deplasari in tara

Oferta:
- Salariu motivant
- Mediu de lucru placut
- Oportunitati de promovare
- Tratament corect si sanse egale

Nr. posturi: 1

Tehnician service Cluj-Napoca - Cluj-Napoca

Tip job: Full Time

realizarea lucrarilor de intretinere si service a sistemelor de securitate (supraveghere video si monitorizare (CCTV), videointerfonie, sisteme anti-efractie, paza perimetrala, control acces si pontaj, sisteme de detectie a incendiului, sisteme integrate de securitate, sisteme integrate de securitate pentru resedinte) deplasarea la sediul clientului, pentru interventii, in urma solicitarii acestora sau asigurarea asistentei tehnice telefonic oferirea clientului un training minim de utilizare a echipamentului intocmirea documentatiei necesara fiecarei interventii pentru o cat mai buna gestionare si remediere a defectiunii (fisa de interventie/fisa de intrare in service/proces verbal de predare primire) gestionarea interventiilor in functie de gradul de prioritate, stabilit de managerul direct, astfel incat sa se indeplineasca atributiile stabilite pentru ziua respectiva, alegandu-se traseul optim pentru indeplinirea lor

Cerinte:
experienta punere in functiune - mentenata in domeniul sistemelor de securitate minim 2 ani: supraveghere video si monitorizare (CCTV), videointerfonie, sisteme anti-efractie, paza perimetrala, control acces si pontaj, sisteme de detectie a incendiului, sisteme integrate de securitate, sisteme integrate de securitate pentru resedinte cunostinte temeinice de IT&C (retelistica, transfer date, cablare structurata) cunostinte avansate PC, Microsoft Office (Word, Excel, Outlook) disponibilitate la deplasari si program prelungit seriozitate, loialitate, bun simt, fara cazier judiciar permis de conducere cat B

Oferta:
salariu atractiv, in functie de nivelul de implicare, performanta si rezultate dezvoltare profesionala intr-un mediu tanar, competitiv participare la traininguri de specialitate atat in tara cat si in strainatate

Inginer vanzari sisteme de securitate - Bucuresti

-stabilirea si mentinerea de relatii stranse cu beneficiarii, identificarea oportunitatilor de afaceri;
-identificarea si contactarea clientilor potentiali;
-propunerea si/sau coordonarea elaborarii solutiei tehnice pentru oferta;
-stabilirea strategiei de pret pentru oferta;
-elaborarea business-planuluipentru oferta si ulterior contract;
-sustinerea si negocierea ofertei;
-negocierea conditiilor contractuale si elaborarea propunerilor de contract;
-cercetarea permanenta a pietei pentru identificareade noi domenii de interes si promovareaacestora;
-intocmirea necesarului de materiale pentru lucrare;
-stabilirea necesarului de forta de munca pentru lucrare;
-intocmirea dosarului de incheiere a lucrarii;

Cerinte:
Studii  superioare tehnice (electronica si telecomunicatii, automatica, energetica, instalatii, utilaj tehnologic)
Experienta intr-opozitie similara (3-5 ani), pozitie de conducere, dezvoltare si implemntare de (avantaj)
Limba engleza: nivel avansat Carnet de conducere: categoriaB Cunostinte MS Office, MS Project, AutoCad
Abilitati antreprenoriale, organizatorice si de comunicare Capacitate de a lucra cu detalii, de a negocia si de a lua decizii
Disponibilitate la deplasari intara

Oferta:
Salariu motivant
Mediu de lucru placut
Oportunitati de promovare
Tratament corect si sanse egale.